ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Świetliczaki dbają o zdrowie

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

z1z2z37 kwietnia 2017r. na zaproszenie p. M. Opatowskiej i p. R. Olszak do świetlicy szkolnej przybyły p. Lidia Padzik i p. Ewa Kowalska – pracujące w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Podczas spotkania świetliczaki  dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zdrowie. Panie podkreślały, że ogromne znaczenie dla zdrowia ma racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna oraz dbanie o higienę i dobre samopoczucie. Niezwykle ważny jest także uśmiech, który powinien towarzyszyć nam każdego dnia. Spotkanie zakończyło się odgadywaniem rymowanych zagadek o tematyce zdrowotnej.

X – jubileuszowy Konkurs Ortograficzny dla Szóstoklasistów za nami!

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

jp 03Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim  oraz nauczyciele poloniści po raz dziesiąty zaprosili uczniów i nauczycieli z Powiatu Mińskiego do udziału w Konkursie Ortograficznym dla Szóstoklasistów organizowanym pod patronatem Starosty Mińskiego pana Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Marcina Jakubowskiego.

Bezcenna woda

p. H.Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

woda 0212 kwietnia uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących oszczędnego gospodarowania wodą oraz  właściwego korzystania z urządzeń sanitarnych. Zajęcia w szkole poprowadził przedstawiciel PWiK Sp. z o.o. w  Mińsku Mazowieckim -  pan Piotr Walewski.

Wiadomości sportowe - 28.04.2017

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

23.03.2017 r  -  Półfinał  Mistrzostw  Powiatu  Mińskiego w Mini  Siatkówce  Chłopców  - SP Mrozy. W półfinale zagrali ze sobą siatkarze:  SP Dobre, SP Kałuszyn, SP 2Mińsk Maz. i SP Mrozy. Wyniki   rozgrywek:

Święta tradycji

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

swieta 09Od wielu już lat w Dąbrówce, polskie tradycje kultywuje, przypomina i umacnia Szkolna Izba Regionalna. Dlatego tuż przed świętami Wielki Tydzień, ze swoim bogactwem smaków, kolorów, zabaw oraz ze świąteczną refleksją świąt Wielkiej Nocy stał się najbardziej wzruszającym akcentem spotkania uczniów Dwójki.

Na zdrowie

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zdrowie 05Spotkania z wiewiórką Wiki na stałe już weszły do repertuaru spotkań, które organizuje uczniom pedagog Katarzyna Gańko. Uczniowie klas młodszych, za pośrednictwem tego zwierzątka prowadzą rozmowy na temat zdrowia. Poznają tematykę związaną, nie tylko z zachowaniami prozdrowotnymi, ale także tą, związaną z niewłaściwymi zachowaniami. Wiedzą także jak prowadzić zdrowy tryb życia.

Łowicka kurka na święta

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kurkaTradycyjnie, tuż, tuż przed świętami Wielkiej Nocy sale lekcyjne przyciągały  zielenią wiosny, słonecznymi refleksami oraz obiecującym bogactwem kolorów, form oraz zapachów. Wzrok oczywiście przyciągały jaja oraz inne ustrojone w kolory cuda. Takie łowickie cuda stworzyli uczniowie klasy II d. Zdobione wiosennymi i ludowymi motywami kunsztowne kurki z papieru przywołały magię świąt.

Wiosenny teatr

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

teatr 01Podczas klasowego spotkania, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom wszyscy uczniowie klasy II c zaprezentowali wesołą historię o przebudzonych wiosennym słońcem zwierzętach, pokazali kolorowe i oryginalne kukiełki oraz zaprezentowali prawdziwa przyjaźń oraz pomoc koleżeńską.

Spotkanie z grzecznym psem

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pies 02Na początku kwietnia, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom, uczniowie klasy II d wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarzem. Książki Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, to zabawne opowieści. Autorów fascynuje ekologia, kochają psy i zapewne dlatego powstał tytuł "Pamiętnik grzecznego psa", a następnie jego kontynuacja - "Nowe przygody grzecznego psa" czy "Wakacje grzecznego psa".

Obudzili wiosnę

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdw 01Kolorowe kwiaty, uśmiechnięte buzie, oryginalne stroje, taneczna muzyka, a nawet zerkające zza chmury słońce, to energetyczne akcenty, które towarzyszyły uczniom Dąbrówki w pierwszym dniu wiosny. Tym młodszym oczywiście, bo starsi celebrowali dzień samorządności. Rozpoczynała się kalendarzowa wiosna. Dzięki zorganizowanej przez SU klas młodszych oraz Beatę Wiktorowicz i Gertrudę Gajowniczek feerii barw wszystkim zrobiło się lżej na duszy.

Ogłoszenie

p. M. Reda włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Nadleśnictwo Mińsk w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi współorganizuje akcję pod nazwą
„II WIOSENNE SPRZĄTANIE LASÓW”,
która odbędzie się w dniu 22 kwietnia 2017 r. /sobota/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich uczniów i ich rodziny.

Zbiórka o godzinie 11.00 przy Stadionie ul. Sportowa.
Organizatorzy zapewniają worki i rękawice.
Pamiętajcie!!!
Załóżcie odpowiedni strój do lasu i użyjcie środków chroniących przed owadami.
Po wspólnej pracy organizatorzy zapraszają na grilla.

Obchody Dnia Zdrowia

p. K. Gańko włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

fotoŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony w rocznicę powstania Światowej Organizacji  Zdrowia co roku odbywa się pod innym hasłem. Tegorocznym tematem przewodnim kampanii jest „depresja”. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego, uniemożliwia wykonywanie  najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi. Przygotowana w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia gazetka poświęcona jest  zagadnieniu depresji. Z zamieszczonych materiałów zainteresowane osoby mogły dowiedzieć się o mechanizmach powstawania tej choroby, jej objawach, jak również sposobach radzenia sobie z nią.

Nasz wiosenny ogródek

p. M. Głuchowska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

ogrodek 04Wiosna to czas, w którym dzieci ze świetlicy szkolnej  w marcu  założyły  swój mały ogródek na parapecie. Posiały rzeżuchę, posadziły cebulkę aby wyrósł  z niej piękny szczypiorek , a także pietruszkę na  natkę. Przy tej okazji poznały  cebulki i nasionka oraz poznały, jak i co potrzebne jest roślinom do wzrostu.

Wyniki II etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego Mistrz Sudoku

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sudoku 03Sudoku pochodzi z Japonii. W przeciwieństwie do innych łamigłówek, nie wymaga od gracza wykonywania żadnych rachunków matematycznych, dzięki czemu wydaje się prosta. W rzeczywistości bez cierpliwości oraz umiejętności logicznego myślenia rozwiązanie diagramu sudoku nie jest możliwe.
Pierwszy etap, który odbył się 1 lutego, w zainteresowanych szkołach, wyłonił uczestników do drugiego etapu. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Klaudia Szostak, Anna Czernicka, Dominik Sarna, Kamil Kroner, Artur Rybałtowski.

Wyróżnieni w Festiwalu Piosenki Kabaretowej i Teatralnej

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pk22 marca członkowie zespołu wokalno- intrumentalnego „Między nami”, opiekunem którego jest pani Aneta Senktas, wzięli udział w Festiwalu Piosenki Kabaretowej i Teatralnej, zorganizowanym przez Gimnazjum Miejskie nr 3 w Mińsku Mazowieckim. W zmaganiach konkursowych, w kategorii wiekowej - szkoły podstawowe, wzięło udział 14 zespołów z naszego miasta i okolicznych szkół. „Dąbrówkowy” kwartet w składzie: Jakub Andrzejczak, Bartosz Stryczyński, Szymon Marzejon i Michał Kantorski, brawurowo wykonaną piosenką Artura Andrusa „Zabierzcie mi gitarę”, zdobył uznanie w oczach publiczności i wyróżnienie od jury.
Warto wspomnieć, iż przy stoliku jury zasiadała nasza absolwentka Martyna Szlendak, która wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca i wyróżnienia, także na tym festiwalu.

MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kj20 III 2017r. w SP nr 5 odbyła się  kolejna  edycja konkursu znajomości  j.angielskiego dla kl.3 MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT dla kI. III. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:  II  m-ce Igor Fabisiak   kl.3e, X   m-ce  Justyna Świerzewska kl.3d, XII  m-ce   Magdalena Pałgan kl.3a. Gratulujemy!