ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Świetliczaki i zdrowa jesień

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

mini-sanepid1W październiku w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z p. Marią Kopeć i p. Lidią Padzik, które pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Ze względu na jesienną porę roku spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom informacji na temat grzybów. Kolejnymi ważnymi kwestiami poruszanymi podczas spotkania były sposoby na zdrową jesień.

Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p 0122 października był dniem liturgicznego wspomnienia wielkiego papieża Polaka - świętego Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel poświęcony temu świętemu. Hasłem tego spotkania było hasło tegorocznego dnia papieskiego – „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Wiadomości sportowe - 4.11.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

30.09.2016 r – Miejskie i Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe – MOSiR Mińsk Mazowiecki. W przełajach wzięło udział 35 biegaczy z klas IV i VI : 21 chłopców i 14 dziewcząt. Uczniami, którzy zajęli liczące się miejsca byli: Igor Skubis z kl. VI h – 2 miejsce w mieście i 5 miejsce w powiecie oraz Mikołaj Jarzyna z kl. VI f – 3 miejsce w mieście i 6 w powiecie. Zawodnicy pokonali dystans  1000 m i awansowali do etapu regionalnego . Gratulujemy!!!

Powiatowy Dzień Papieski

p. I. Kuca włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdp 0118.X.2016 roku w Gimnazjum Miejskim nr.2 im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie konkursu ,,Iskry Miłosierdzia” , który został zorganizowany z okazji  IX Powiatowego Dnia Papieskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym projekcie zdobyli wyróżnienie. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Spotkanie uświetnił występ dzieci ze szkoły w Ignacowie. Na zakończenie poczęstowano nas papieskimi kremówkami.

Zabawy z „Motylkami”

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

andrzejki 0126.11.16 r. klasa VD zorganizowała wieczorek wróżb andrzejkowych dla grupy przedszkolnej „Motylki”. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką, chętnie brały udział w zabawach. Największą popularnością cieszyła się konkurencja łowienia jabłek ustami z miski wypełnionej wodą.

Powrót Ebu

p. L. Leszczyńska, foto: Dominika Wierzbicka (absolwentka SP2 :>) włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu 02To już kolejna edycja warsztatów językowych z wolontariuszami fundacji „Ebu”. W tym roku szkolnym uczniowie wraz z obcokrajowcami realizują program opracowany przez p. Małgorzatę Dubinę i Lidię Wieczorek pt.:  „We play, we speak, we learn”, który ma na celu, poprzez zabawę, zachęcić uczniów do używania języka angielskiego oraz do poznawania innych kultur.

Pasowanie na świetliczaki

p. M. Głuchowska włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

sw 01Dzień 26 października  2016 r. na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych klas pierwszych. Tego dnia wychowawcy świetlicy szkolnej p.M.Głuchowska i p.J.Osiecka  zorganizowały „Pasowanie na Świetliczaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed  starszymi kolegami, wychowawcami oraz zaproszoną na tę okazję kierownika świetlicy   p.B Kuczerenko. 

Kochają Misia

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zmis 0624 października w naszej szkole tradycyjnie już odbyła się uroczystość Urodzin Książkowego Misia. Ulubione misie książek dzieciństwa jedenasty już raz skupiły wszystkich, angażujących się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Warzywna uciecha

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wuW październiku trochę popsuła się pogoda. Uczniowie klasy II c, by nie zachorować, postanowili wykonać zdrowe sałatki. Wiedzą już, jak należy się właściwie odżywiać. Znają wartość odżywczą warzyw oraz owoców, toteż i witaminowe dzieła okazały się  niezwykle kuszące i pachnące. W trakcie zajęć musieli także zachęcić do skosztowania swoich sałatek i koniecznie opowiedzieć, jaką moc mają warzywa i owoce tam się znajdujące. Smakowite odżywcze potrawy zanieśli potem do domu i poczęstowali nimi rodziców.

Książka - Podaj dalej!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

podajW związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się akcja Samorządu Uczniowskiego „Książka – podaj dalej”, zmienia ona swoją formułę. Od teraz akcja będzie trwała przez cały rok szkolny. Zachęcamy uczniów do zostawiania książek, którymi chcieliby podzielić się z innymi w sali 203. Wszystkich zainteresowanych przeczytaniem książek przyniesionych przez Waszych kolegów, zapraszamy do zaglądania do specjalnie oznaczonego pudełka w tej sali w czasie przerw. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie książki będą dla Was bardziej dostępne, wymiana łatwiejsza i przeczytacie jeszcze więcej ciekawych lektur. Zapraszamy do udziału!

Klasa IV A dziękuje Powstańcom

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p2Powstanie Warszawskie było jednym z największych bohaterskich zrywów w historii Polski. Aby podziękować i uhonorować jego uczestników oraz docenić ich poświęcenie, uczniowie klasy IV A wzięli udział w akcji  „Kartka do Powstańca”.

Wiem, że zdrowo jem!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sliwkaW październiku ruszyła nowa akcja Samorządu Uczniowskiego promująca zdrowe odżywianie „Wiem, że zdrowo jem!”. Co miesiąc na tablicy Samorządu klas IV-VI będą pojawiały się informacje nt. pysznych warzyw i owoców oraz propozycje zdrowych przekąsek z ich wykorzystaniem. Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do wypróbowania ich w domu. W październiku polecamy śliwki.

Konkurs "Rozpoznaj swojego nauczyciela"

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Drodzy Uczniowie! W gablocie Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 będą umieszczane zdjęcia Waszych nauczycieli z czasów, gdy byli dziećmi. Waszym zadaniem będzie rozpoznanie danego pedagoga. Rozwiązania zagadek należy zgłaszać do opiekunów SU klas 4-6. Kto pierwszy ten lepszy:> Życzymy udanej zabawy i spostrzegawczości :>

Świetliczaki i akcja "BohaterON"

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

kartkakartka2"BohaterON – włącz historię" to projekt ogólnopolski mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja ta skupia się przede wszystkim na ludziach, którzy są wśród nas – bohaterach, którzy z miłości do wolności i ojczyzny poświęcili bardzo wiele.

Wiadomości sportowe - 14.10.2016

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

23.09.2016 r  -  Mistrzostwa  Miasta  w „ Szóstkach’’ Piłkarskich  Chłopców  - SP 2 Mińsk Mazowiecki. W zawodach zmierzyli się ze sobą trampkarze mińskich szkół podstawowych : SP 1, SP 2, SP 5 i SP 6.

Pociąg do matematyki

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdmpdm21 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim odbył się Miński Festiwal 'Pociąg do Matematyki'. Uczniowie naszej szkoły również mieli okazję podróżować tym pociągiem i zatrzymywać się na stacjach. Doświadczali jak uczenie się matematyki może stać się emocjonującą przygodą oraz angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się 5. Stacja: Matematyka z iPadem. Popatrzcie na zdjęcia.