ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Wielki sukces naszych uczniów!

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Konkursy przedmiotowe, których organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  na stałe wpisały się do kalendarza przedsięwzięć dydaktycznych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki. Co roku nasi uczniowie brali udział w eliminacjach szkolnych. W minionych latach nie zawsze jednak udawało im się dotrzeć do etapu wojewódzkiego. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces.

Witaj Drogi Czytelniku!

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

211 stycznia 2017 roku nasi finaliści Julia Dworecka z klasy 6e, Łukasz Błaszczyk z klasy 6b oraz Cezary Gąsior z klasy 6h spotkali się w rozgrywce finałowej konkursu „Jeden z dziesięciu”. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Julii drugie Cezaremu, a trzecie Łukaszowi. Muszę podkreślić, że poczucie humoru nie opuszczało uczestników. Jesteście wielcy. Gratulujemy!

Uwaga, uwaga…

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

4 stycznia odbył się w Warszawie etap rejonowy Konkursu Przedmiotowego z matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Nie było łatwo… ale…..
Dwie osoby z naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego !!!!
To wielki sukces tych uczniów.
Należą do nich Filip Zalewski z kl. VI g oraz Jakub Sterczewski z kl. VI e.
Warto było czekać. Serdecznie gratulujemy. :)
Przed nimi przygotowania do następnego etapu. Trzymamy kciuki.

Świateczne spotkanie klasy 4a

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

4a14a2Dnia 14.12.2016 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w klasowym spotkaniu świątecznym. Uczniowie wcześniej udekorowali salę i przygotowali na tę okazję świąteczne występy oraz zabawy i konkursy. Przed klasą z zimowym repertuarem wystąpili: M. Kulma, G. Reda, N. Gągol, Z. Szubert, K. Kudlak, J. Rutkowska, W. Gruba, K. Marcisz, M. Zakrzewski, F. Mielec, J. Krakowiak, A. Dźwigała i F. Słodownik.

Warsztaty świateczne VIa i IVd

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ws1ws2Dnia 24 listopada 2016 r. klasy IV a i IV d wzięły udział w warsztatach świątecznych w Mostówce. Panie prowadzące zapoznały uczniów ze sposobami dekorowania bombek specjalnymi farbami i brokatem oraz nauczyły ich techniki decoupage’u. Uczniowie mogli też własnoręcznie pomalować świąteczny półmisek lub figurkę Mikołaja.

Orszak Trzech Króli

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

orszak6 stycznia mimo mrozu wielu mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic wzięło udział w III Mińskim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Pokój i dobro”. Orszak rozpoczęła Msza Święta w  kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie ze Starego Rynku ruszył Orszak ulicami miasta aż do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Monarchowie jadący na osiołku, koniu i wielbłądzie symbolizowali trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Uroczysty pochód zakończył się przy stajence, gdzie Mędrcy złożyli swe dary i pokłonili się Jezusowi. A całość zwieńczyły jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2.

Mikołaj w IVA

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

mikDnia 08.12.2016 r. uczniów klasy IV A spotkała miła niespodzianka, w szkole odwiedził ich Mikołaj. Okazało się, że w tym roku byli oni bardzo grzeczni i wszyscy zasłużyli na prezenty. Uczniowie otrzymali koszulki z imieniem i numerem z dziennika oraz słodycze. Upominki bardzo spodobały się obdarowanym i wszyscy obiecali być równie grzeczni w przyszłym roku.

Konkurs SU na zimową dekorację sali lekcyjnej

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Co roku Samorząd Uczniowski klas IV-VI, chcąc wprowadzić uczniów w świąteczny nastrój, organizuje konkurs na najładniejszą zimową dekorację sali lekcyjnej. Jak zawsze uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, przyznało następujące miejsca: I m-ce: kl. VI d i VI f (s.204), kl. VI c i VI e (s.203),

Biblioteka ogłasza nowy konkurs!

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas V i VI do uczestnictwa w 4. edycji konkursu frazeologicznego „Z frazeologią za pan brat”. Jego formuła pozostaje niezmienna. Uczestnicy będą rozwiązywać test wiedzy sprawdzający rozpoznawanie i wyjaśnianie znaczeń związków frazeologicznych. Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań – 45 minut. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy, a laureat pierwszego miejsca dodatkowo nagrodę rzeczową.
Zapisy w bibliotece szkolnej do 27 stycznia. Konkurs odbędzie się w styczniu/lutym. Dokładny termin zostanie wyznaczony po ustaleniu listy uczestników. Zapraszamy do udziału!

Wyniki konkursu fotograficznego

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

W listopadzie został ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Zadaniem uczestników było wykonanie ciekawego, oryginalnego, zaskakującego zdjęcia z ulubioną książką. Autorem zwycięskiej fotografii jest Maciej Korzeniewski z klasy V c. Miejsce drugie zajął Mikołaj Jarzyna z klasy VI f, a trzecie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Gromek z klasy VI b. Laureatom gratulujemy. Nagrodzone prace można zobaczyć w gablocie bibliotecznej na parterze.

Świąteczne warsztaty z „Ebu”

p. L. Wieczorek włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu01ebu03Kolejne spotkanie w ramach programu „We play, we speak, we learn” . Tym razem klasa 2d przeniosła się, dzięki wolontariuszce Danieli, w świątecznym klimacie do Włoch. Były wspólne  śpiewy, zabawy oraz malowanie świątecznych symboli.

Jeden z dziesięciu

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

101Witaj drogi czytelniku! 14 grudnia 2016 roku dziesięciu najlepszych szóstoklasistów naszej szkoły stanęło do walki o tytuł finalisty konkursu „Jeden z dziesięciu”. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz przygotowanie do wystąpień przed publicznością. Przebiegał w życzliwej atmosferze rywalizacji. Nasi finaliści to Julia Dworecka z klasy 6e, Łukasz Błaszczyk z klasy 6b oraz Cezary Gąsior z klasy 6h. Już im gratulujemy. Przed nimi jeszcze rozgrywka finałowa, ale to już w nowym 2017 roku. Do usłyszenia.

Kochają ptaki

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p222 grudnia uczniowie klasy Ia, wspólnie z wychowawczynią Hanną Bartnicką postanowili okolicznym ptakom zrobić niespodziankę. Przygotowali dla skrzydlatych przyjaciół karmniki. Jak się okazało bardzo oryginalne, bo z pomarańczy.  Kolorowe karmniki zawiesili na rosnących wokół szkoły młodych drzewkach. Teraz będą tylko systematycznie dosypywać ziarenka i obserwować przez okno, jak zgłodniałe ptaszki korzystają z tych darów.