ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Wiosenne muffiny

p. H.Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

muff 0622 marca  uczniowie kl Ia,  pod okiem Mam,  kolejny raz  mogli spróbować swoich sił w pieczeniu  słodkości. Tym razem celem wspólnych działań było przygotowanie muffinek -  smacznych  babeczek, idealnych np. na przyjęcie urodzinowe czy Wielkanoc. Wśród naszych  wypieków pojawiły się   babeczki z czekoladą, z dodatkiem owoców, kakaowe i jogurtowe.  Wszystkie, bez wyjątku, bardzo smaczne!

Najciekawsza bryła

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

brylyTuż po feriach został rozstrzygnięty konkurs na „ Najciekawszą bryłę geometryczną”. Uczniowie nie zawiedli. Ich prace były bardzo pomysłowe! Sami zobaczcie na zdjęciu. I miejsce za swoją bryłę zdobyła Weronika Owczarska z klasy VI f, II miejsce przypadło w udziale dwóm osobom: Oliwii Szydłowskiej z klasy VI b oraz Michalinie Ciechańskiej z klasy VI e. III miejsce zdobyły bryły Aleksandry Gromek z klasy VI b oraz Łucji Araźnej z klasy VI g..  Gratulujemy !!!!

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni stypendiami

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

s3s215 marca pan Dyrektor Sławomir Domański wręczył najzdolniejszym uczniom klas IV - VI stypendia motywacyjne. Po pierwszym semestrze w nagrodzono 29 uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Stypendium za wyniki w nauce mógł uzyskać uczeń, który na semestr miał średnią   ocen przynajmniej 5,2 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Koncert na wiolonczele

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

w2w320 03 2017r koncert uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej zgromadził w ZSP nr 1 wielu amatorów oraz zwolenników klasycznego repertuaru. Bohaterem muzycznego spotkania była wiolonczela, która wiodła przedszkolaków, uczniów klas zerowych oraz tych starszych wprost we władanie Melpomeny. Gospodyni spotkania Katarzyna Kaczyńska przybliżała grane utwory, zapraszała do wsłuchania się w kolejne wykonania i w zabawny sposób opisywała wiolonczelę.

Wiadomości sportowe - 22.03.2017

p. K. Jackowicz włącz . Opublikowano w Aktualności sportowe

04.03.2017r  -  Mistrzostwa  Miasta  w  Mini  Siatkówce  Chłopców  -  SP 5 Mińsk Mazowiecki. W zawodach zmierzyli się ze sobą siatkarze mińskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 6 i SP 5. Wynik   rozgrywek:

Podziękowania dla Świetliczaków

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności ze świetlicy

p1p2Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej brali udział w kampaniach ,,BohaterON – włącz historię'' oraz ,,Serce za odwagę''. Akcje te polegały na przygotowaniu kartek, które zostały przekazane uczestnikom Powstania Warszawskiego oraz żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.
Za udział w inicjatywach otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów akcji. Podziękowania te stanowią dla Świetliczaków motywację do działania na rzecz drugiego człowieka.

 

Wiosenne kwiaty

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kwiatyMijamy codziennie pierwsze wiosenne oznaki. Świat dookoła robi się coraz piękniejszy. Wiosna jest żółto- zielona i jak mgiełka rozpościera się na drzewach i krzewach. Pojawiają się także pierwsze kwiaty, chociażby różnokolorowe hiacynty. Tak bogate obserwacje przydały się uczniom klasy II c podczas zajęć plastycznych.

Żywa lekcja przyrody

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

lekcja13  marca uczniowie szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z niecodziennymi „pomocami naukowymi”. Niecodzienna lekcja przyrody na żywo, z płazami w roli głównej budziła ogromne emocje.

Fryderyk Chopin w klasie II c

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

fchPodczas zajęć z okazji urodzin Fryderyka Chopina w wierszu i muzyce uczniowie klasy II c przywoływali życie, twórczość oraz  tęsknotę Chopina za umiłowaną ojczyzną.. Podczas spotkania musieli sobie na początek odpowiedzieć na pytanie „Czym jest muzyka?”. W odnalezieniu odpowiedzi pomagał wiersz Ludwika Jerzego Kerna.

Dzień dziewczynek

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dkCo roku z początkiem marca chłopcy pamiętają o swoich koleżankach. Oczywiście wszystko z powodu Święta Kobiet. I tym razem 8 marca dziewczynki z klasy II c otrzymały od swoich kolegów małe niespodzianki- witaminowe błyszczyki do ust. W marcowe wiosenne dni z pewnością będą bardzo potrzebne.

Witaminy pięknie podane

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wita 01Uczniowie klasy I a, podopieczni pani Hanny Bartnickiej przygotowali zdrowe pyszności. Witaminowe koktajle przystroili świeżymi warzywami i owocami. Wykonali także zdjęcia swoich witaminowych prac domowych. Przesłali je swojej wychowawczyni. Okazało się, że do twarzy z sokiem jest Hani Stuckiej, Julii Soćko, Oliwce Pieniak i Bartkowi Grabarczykowi.

Przygoda z pandą

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

panda 01Cudze chwalicie, swego nie znacie, to puenta z wycieczki do Miejskiej biblioteki Publicznej, jaką wynieśli uczniowie klasy II c ZSP nr 1. Pracownik biblioteki Magdalena Mól odkryła tam przed nimi tajemnicze historie nie tylko o książkach … także o naszym mieście.

Wędrówka z historią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wpam 01Na początku marca  uczniowie klasy drugiej z Dąbrówki w nietypowy sposób przypominali lokalne karty o Żołnierzach Wyklętych oraz wydarzenia znane w powiecie mińskim pod nazwą „Wielkiej Wsypy”. Odwiedzali okoliczne historyczne miejsca i nieśli światełko pamięci.

Dzień z ortografią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

j 01W  lutym obchodzono Święto Języka Polskiego. Uczniowie klasy II c z Dąbrówki przypomnieli swoim młodszym kolegom oraz koleżankom z klasy pierwszej, że warto w języku ojczystym mówić poprawnie i dbać o jego czystość. 2 marca zachęcali ich do nauki ortografii oraz rozwijania skrzydeł w tej dziedzinie.

Historyczny sukces uczniów „Dąbrówki”

p. B.Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Jakiś czas temu informowaliśmy o ogromnym sukcesie trojga uczniów Dąbrówki, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych organizowanych na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Z ogromną radością informujemy, że  wszyscy przedstawiciele Dąbrówki nie zawiedli także w etapie wojewódzkim.

Dla babci i dziadka klasa IIc

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dbd 01W lutym odbyło się spóźnione, uroczyste spotkanie z dziadkami i babciami w klasie II c. Dzieci zaprezentowały wiersze okolicznościowe i piosenki tematyczne. Babcie i dziadkowie usłyszeli m.in, że są dobrzy, wszystko potrafią oraz, że „to najlepsi przyjaciele”.