ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Boguslawa Tekli Jutro : Gerarda Teodora

Sprzątanie świata 2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Uncategorised

 Sprzątanie świata 2017

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

Teatr Skrzydłami Narodu Telsiai, Litwa 31/08-03/09/2017

Dorota Rygalska włącz . Opublikowano w Aktualności 2017/18

1W dniach 31 sierpnia - 03 września 2017 roku w Telsiai na Litwie odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny „THEATER NATION-WINGS”. Nasze miasto reprezentowane było przez grupę teatralną „ABSOLWENCI” działającą w Teatrze Kryształki przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w składzie: Artowicz Ada, Gąsior Piotr, Jackowska Weronika, Macheta Kacper, Miszkurka Kacper, Pachulska Zofia, Szubińska Magda, Waszkiewicz Julia, opiekunka Małgorzata Szczygielska-Kluska. Myśl przewodnia tegorocznego festiwalu to: „Sztuka teatralna nie ma języka”. Poza nami w festiwalu wzięły udział grupy z Litwy, Francji i Gruzji. Każda grupa poza swoim repertuarem musiała przygotować etiudę opartą na trzech słowach-kluczach: wolność, miłość, pokój.

Harmonogram zajęć Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrówka"

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Harmonogram zajęć Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrówka" w roku szkolnym 2017/2018:

gr. pani Katarzyny Wolskiej

wtorek (sala 112)
14.00 - 15.30 - klasy "0"
15.30 - 17.00 - gr VI
17.00 - 18.30 - gr V

gr. pani Anety Senktas

środa (sala 112)
13.45 - .15 - gr. IV
15.15 - 16.45 - gr. III
16.45 – 18.15 – gr II

Zapisy na obiady

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

Żywienie rozpoczyna się od  05.09.2017 r. (wtorek).
Koszt jednego obiadu wynosi 3,00 zł.
Koszt obiadów w miesiącu wrześniu 2017 r (19 dni) wynosi  57,00 zł.
Zapisy na obiady dla klas I-VII  oraz oddziałów ,,O'' 5-godz. dokonuje się u intendenta.

WAŻNA INFORMACJA

Marzena Popławska włącz . Opublikowano w Ogłoszenia

W okresie od dnia 28 VIII 2017 r. do zakończenia robót budowlanych na ulicy Dąbrówki wejście na teren Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki będzie udostępnione przez bramę od strony ul. Śniadeckich oraz przez furtkę od ul. Szkolnej.

Furtki od ul. Dąbrówki w tym czasie będą zamknięte.

Rok szkolny 2016/2017 za nami!

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kr 0922 czerwca dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas IV-VI, którzy będą kontynuować naukę w naszej szkole, rodzice spotkali się na uroczystym apelu, w czasie którego dokonaliśmy podsumowania minionego roku szkolnego. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy przez dziesięć miesięcy ciężko pracowali i zasłużyli na wyróżnienie.
Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody, dyrektor szkoły – pan Sławomir Domański - podsumował miniony rok, podziękował uczniom za sukcesy naukowe, sportowe, bo to oni są wizytówką naszej szkoły i najlepszym dowodem, że warto się u nas uczyć!

Podsumowanie roku sportowego

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Podsumowania

mini-100 7604Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki ciężko trenowali przez cały rok szkolny 2016/2017 i odnieśli wiele sukcesów nie tylko na terenie miasta i powiatu, ale również na szczeblu regionalnym. Reprezentanci „Dwójki” nie mieli sobie równych we współzawodnictwie w Mińsku Mazowieckim oraz w powiecie mińskim.  Po raz kolejny wywalczyli także bardzo dobrą, czwartą, lokatę w zmaganiach regionalnych organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.

Wakacje nadeszły

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wakacje 01W czwartek 22 czerwca odbył się apel podsumowujący roczną pracę uczniów klas młodszych. Takie spotkanie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się hymnem naszego kraju (akompaniament p. Aneta Senktas) oraz wierszem o naszej ojczyźnie. Potem w świetle fleszy aparatów fotograficznych oraz kamer uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Dyrektor szkoły Sławomir Domański przekonywał uczniów, że zasłużyli na wakacje, przypominał, by były bezpieczne i  dziękował za bardzo dobrą naukę oraz wzorowe zachowanie.

Akademia Pana Kleksa

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kleks 0121czerwca uczniowie klasy III d, podopieczni Agnieszki Skalskiej przygotowali dla swoich szkolnych kolegów oraz koleżanek wesołą niespodziankę. Motywem spotkania była Akademia Pana Kleksa, wiersze Jana Brzechwy oraz rytmiczne piosenki. Wszystkim bardzo podobał się występ, oryginalne stroje, toteż nie dziwi, że wszyscy poddali się „filmowemu” nastrojowi i pomagali aktorom śpiewać.

Gwiazdki z klasy II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2c 02Na początku czerwca uczniowie klasy II c, wspólnie z najbliższymi świętowali Dzień Rodziny. W trakcie spotkania  wystawili przedstawienie "Tuwim na wesoło", śpiewali oraz grali na instrumentach perkusyjnych. Pokazali wszystkie swoje talenty, których w trakcie roku szkolnego  „nie zakopywali” ale pielęgnowali. Wręczyli swoim najbliższym podarki. Rodzice z okazji Dnia Dziecka także przygotowali niespodzianki. Słodki poczęstunek oraz zdjęcie gwiazd zwieńczyło rodzinne spotkanie.

Tajemnice rzeki Wisły w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wisla6 czerwca w klasie II c odbyła się lekcja otwarta dla rodziców "Tajemnice rzeki Wisły". Uczniowie rozmawiali na temat polskiej rzeki, po uprzednim wysłuchaniu wiersza "Wisła". Poznawali biegi Wisły, jej znaczenie w historii Polski, jej dopływy. Samodzielnie tworzyli mapę naszego kraju, zaznaczali miasta oraz inne rzeki, rozwiązywali zagadki. W trakcie zajęć wykazali się bogatą wiedzą na temat naszego kraju.

Pasje dla Europy

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

de 01W obchodach Święta Europy uczniowie szkoły ujęli znajomością polskich legend, śpiewaczym i teatralnym zacięciem, różnorodną wiedzą na temat Unii Europejskiej, kolorytem prezentacji, patriotyzmem ale też poczuciem dumy, że od wielu już lat w budowę Europy wplatamy swoją polską cząstkę.

Wycieczka do Warszawy klas II c oraz II d

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wawa 0719 maja uczniowie klas II c i II d wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na początek oglądały Belweder, pomnika Józefa Piłsudskiego oraz wspaniałe auto, którym podróżował. Nie przestraszyły się deszczu i gradu i z nadzieją wybrały się na poznawanie. Kwitły tulipany, więc było co podziwiać. Podobał im się pałac na wyspie- rezydencja króla Polski Stanisława Augusta.

Entliczek Pentliczek

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ep1ep220 kwietnia uczniowie klasy II c wybrali się z niespodzianką do sześciolatków z klasy O a.  Było to wspólne czytanie, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", wiersza Jana Brzechwy „Entliczek Pentliczek”.  Starsi uczniowie zachęcali do zdrowego, pełnego witamin odżywiania oraz do spędzania czasu wolnego z książką. Na koniec wszyscy uczniowie zilustrowali wiersz.

Pelargonie już rosną

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pelargonieUczniowie klasy II c zasadzili pelargonie. Podczas zajęć omawiali budowę tych roślin, przypominali sobie jak  się nimi opiekować oraz nauczyli się jak te rośliny rozmnażać. Potem każdy z nich ze starej rośliny pobierał nowy fragment i sadził do ziemi. Jak się później okazało, podlewanie i właściwa opieka opłaciły się. Nowe rośliny mają już nawet kwiaty.