ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Wyniki konkursów bibliotecznych

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Na przełomie października i listopada biblioteka szkolna przeprowadziła konkurs dla uczniów klas I-III na najpiękniejszą zakładkę do książki. Młodzi czytelnicy bardzo twórczo podeszli do zadania wynikiem czego była duża różnorodność zgłoszonych prac, od wyklejanek, wydzieranek, zakładek malowanych i rysowanych, aż po prace wykonane z naturalnych elementów.  Prace można było oglądać na wystawie w bibliotece. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zakładki swoich koleżanek i kolegów komentując techniki wykonania i wzory.

W świecie wierszy i opowiadań p. Stanisławy Gujskiej

p. R. Olszak włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

mini-sdc1117122.05.2013r. w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie z p. Stanisławą Gujską – autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.  Podczas spotkania poetka czytała Świetliczakom własne wiersze, przybliżyła tomiki "Koraliki Weroniki" oraz "Wiersze dla Emilki’" dedykowane wnuczkom. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii lalki z książki "Pola z buzią z porcelany" oraz aktywnie uczestniczyły w pląsach do wierszy śpiewanych przez p. Gujską.

Wyniki konkursu czytelniczego „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

I miejsce:    Ania Pachnik – klasa III e
II miejsce:    Natalia Komorzycka – klasa I d, Aleksandra Komorzycka – klasa III c
III miejsce:     Marcin Deptuła – klasa II a
Wyróżnienia: Julia Pachnik – klasa I a
Marta Jurczak – klasa II f
Michalina Ciechańska – klasa II e    
Mikołaj Jarzyna – klasa II f
Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym!!! Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Szczególne gratulacje składam uczniom klas pierwszych, którzy odważnie przystąpili do testu i wypadli bardzo dobrze na tle grupy.

Konkursy czytelnicze

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do sprawdzenia swojej czytelniczej wiedzy. Uczniowie klas II-III (ale również chętni pierwszoklasiści) będą mieli okazję zmierzyć się z wierszami Tuwima, natomiast uczniowie klas IV-VI ze znajomością pozycji „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.  
Terminy zgłoszeń:
klasy I-III – do 17 maja,
klasy IV-VI – do 20 maja

Wyniki konkursu krasomówczego

p. A. Chodowiec włącz . Opublikowano w Aktualności z biblioteki

15 kwietnia br. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs krasomówczy na najpiękniej opowiedzianą bajkę. Uczniowie klas I-III wprowadzili słuchaczy w świat swoich ulubionych bajek i baśni zaciekawiając sposobem interpretacji. Wszystkim dziękujemy za udział i za odwagę, zwłaszcza tym, którzy musieli zmierzyć się z największym przeciwnikiem, czyli z tremą.