ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kj20 III 2017r. w SP nr 5 odbyła się  kolejna  edycja konkursu znajomości  j.angielskiego dla kl.3 MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT dla kI. III. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:  II  m-ce Igor Fabisiak   kl.3e, X   m-ce  Justyna Świerzewska kl.3d, XII  m-ce   Magdalena Pałgan kl.3a. Gratulujemy!

Wiosenne muffiny

p. H.Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

muff 0622 marca  uczniowie kl Ia,  pod okiem Mam,  kolejny raz  mogli spróbować swoich sił w pieczeniu  słodkości. Tym razem celem wspólnych działań było przygotowanie muffinek -  smacznych  babeczek, idealnych np. na przyjęcie urodzinowe czy Wielkanoc. Wśród naszych  wypieków pojawiły się   babeczki z czekoladą, z dodatkiem owoców, kakaowe i jogurtowe.  Wszystkie, bez wyjątku, bardzo smaczne!

Najciekawsza bryła

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

brylyTuż po feriach został rozstrzygnięty konkurs na „ Najciekawszą bryłę geometryczną”. Uczniowie nie zawiedli. Ich prace były bardzo pomysłowe! Sami zobaczcie na zdjęciu. I miejsce za swoją bryłę zdobyła Weronika Owczarska z klasy VI f, II miejsce przypadło w udziale dwóm osobom: Oliwii Szydłowskiej z klasy VI b oraz Michalinie Ciechańskiej z klasy VI e. III miejsce zdobyły bryły Aleksandry Gromek z klasy VI b oraz Łucji Araźnej z klasy VI g..  Gratulujemy !!!!

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni stypendiami

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

s3s215 marca pan Dyrektor Sławomir Domański wręczył najzdolniejszym uczniom klas IV - VI stypendia motywacyjne. Po pierwszym semestrze w nagrodzono 29 uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Stypendium za wyniki w nauce mógł uzyskać uczeń, który na semestr miał średnią   ocen przynajmniej 5,2 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Koncert na wiolonczele

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

w2w320 03 2017r koncert uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej zgromadził w ZSP nr 1 wielu amatorów oraz zwolenników klasycznego repertuaru. Bohaterem muzycznego spotkania była wiolonczela, która wiodła przedszkolaków, uczniów klas zerowych oraz tych starszych wprost we władanie Melpomeny. Gospodyni spotkania Katarzyna Kaczyńska przybliżała grane utwory, zapraszała do wsłuchania się w kolejne wykonania i w zabawny sposób opisywała wiolonczelę.

Wiosenne kwiaty

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kwiatyMijamy codziennie pierwsze wiosenne oznaki. Świat dookoła robi się coraz piękniejszy. Wiosna jest żółto- zielona i jak mgiełka rozpościera się na drzewach i krzewach. Pojawiają się także pierwsze kwiaty, chociażby różnokolorowe hiacynty. Tak bogate obserwacje przydały się uczniom klasy II c podczas zajęć plastycznych.

Żywa lekcja przyrody

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

lekcja13  marca uczniowie szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z niecodziennymi „pomocami naukowymi”. Niecodzienna lekcja przyrody na żywo, z płazami w roli głównej budziła ogromne emocje.

Fryderyk Chopin w klasie II c

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

fchPodczas zajęć z okazji urodzin Fryderyka Chopina w wierszu i muzyce uczniowie klasy II c przywoływali życie, twórczość oraz  tęsknotę Chopina za umiłowaną ojczyzną.. Podczas spotkania musieli sobie na początek odpowiedzieć na pytanie „Czym jest muzyka?”. W odnalezieniu odpowiedzi pomagał wiersz Ludwika Jerzego Kerna.

Dzień dziewczynek

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dkCo roku z początkiem marca chłopcy pamiętają o swoich koleżankach. Oczywiście wszystko z powodu Święta Kobiet. I tym razem 8 marca dziewczynki z klasy II c otrzymały od swoich kolegów małe niespodzianki- witaminowe błyszczyki do ust. W marcowe wiosenne dni z pewnością będą bardzo potrzebne.

Witaminy pięknie podane

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wita 01Uczniowie klasy I a, podopieczni pani Hanny Bartnickiej przygotowali zdrowe pyszności. Witaminowe koktajle przystroili świeżymi warzywami i owocami. Wykonali także zdjęcia swoich witaminowych prac domowych. Przesłali je swojej wychowawczyni. Okazało się, że do twarzy z sokiem jest Hani Stuckiej, Julii Soćko, Oliwce Pieniak i Bartkowi Grabarczykowi.

Przygoda z pandą

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

panda 01Cudze chwalicie, swego nie znacie, to puenta z wycieczki do Miejskiej biblioteki Publicznej, jaką wynieśli uczniowie klasy II c ZSP nr 1. Pracownik biblioteki Magdalena Mól odkryła tam przed nimi tajemnicze historie nie tylko o książkach … także o naszym mieście.

Wędrówka z historią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wpam 01Na początku marca  uczniowie klasy drugiej z Dąbrówki w nietypowy sposób przypominali lokalne karty o Żołnierzach Wyklętych oraz wydarzenia znane w powiecie mińskim pod nazwą „Wielkiej Wsypy”. Odwiedzali okoliczne historyczne miejsca i nieśli światełko pamięci.

Dzień z ortografią

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

j 01W  lutym obchodzono Święto Języka Polskiego. Uczniowie klasy II c z Dąbrówki przypomnieli swoim młodszym kolegom oraz koleżankom z klasy pierwszej, że warto w języku ojczystym mówić poprawnie i dbać o jego czystość. 2 marca zachęcali ich do nauki ortografii oraz rozwijania skrzydeł w tej dziedzinie.

Historyczny sukces uczniów „Dąbrówki”

p. B.Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Jakiś czas temu informowaliśmy o ogromnym sukcesie trojga uczniów Dąbrówki, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych organizowanych na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Z ogromną radością informujemy, że  wszyscy przedstawiciele Dąbrówki nie zawiedli także w etapie wojewódzkim.

Dla babci i dziadka klasa IIc

p. T.Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dbd 01W lutym odbyło się spóźnione, uroczyste spotkanie z dziadkami i babciami w klasie II c. Dzieci zaprezentowały wiersze okolicznościowe i piosenki tematyczne. Babcie i dziadkowie usłyszeli m.in, że są dobrzy, wszystko potrafią oraz, że „to najlepsi przyjaciele”.

Zabawa karnawałowa

Arkadiusz Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

karn 0130 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zapełniła się pięknie przebranymi balowiczami. Czasem trudno było odgadnąć, kto kryje się pod strojem.

Zbiórka darów dla celestyniaków

p. B. Perzanowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią zachęcają wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie. Jeśli masz możliwość wsparcia schroniska w najpilniejszych potrzebach, poniżej przedstawiamy listę darów:

1b w Warszawie

p. M. Szczygielska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

1b 02W dniu 10 marca uczniowie klasy Ib wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po przybyciu do stolicy w pierwszej kolejności  udaliśmy się na stację kolejową Warszawa Śródmieście. Tutaj dzieci  dowiedziały się co trzeba zrobić  i co trzeba wiedzieć, aby wrócić pociągiem do domu. Okazało się, że wielu spośród uczestników wycieczki potrafiłoby zorganizować podróż powrotną.  No, ale nie był to jeszcze czas. Póki co udaliśmy się do kawiarenki  Wedla, która mieści się  w Złotych Tarasach.

Canon dla Uli

A. Pomierny włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Ula Kazimierowicz z klasy 6H startowała z powodzeniem w konkursie multimedialnym „Życzenia Świąteczne dla Polonii”, organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie. Ula zdobyła nagrodę internautów w postaci aparatu fotograficznego Canon Powershot SX600HS. Gratulujemy!

Konkurs diecezjalny

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Zachęcamy do udziału  w Konkursie diecezjalnym dla dzieci szkół podstawowych z okazji dwudziestej piątej rocznicy powstania naszej diecezji w roku szkolnym 2016/2017 pt: „1/185 – tajemnicze znaki Boga w mojej parafii“ zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
- Konkurs plastyczny-religijny dla uczniów klas I – III
- Konkurs informatyczno-religijny dla uczniów klas IV – VI
Regulamin konkursu znajduje na stronie internetowej: http://www.katecheza.xn--floriaska3-10b.pl/olimpiady-i-konkursy/%E2%80%9E1185-tajemnicze-znaki-boga-w-mojej-parafii%E2%80%9D
Podpisane prace należy przynosić do pań katechetek do piątku 03.03.2017.