ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Wizyta 5b w salonie Prowokacja

Joanna Grabarczyk, Nikola Dąbrowska (zdjęcia) włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

salon 01W ramach poznawania miejsc pracy naszych rodziców  wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego ,którego właścicielką jest mama naszej koleżanki  pani Katarzyna Dąbrowska. Pani Kasia oprowadziła nas  i pokazała pomieszczenia w których wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne.

„We play, we speak, we learn”

p. L. Leszczyńska, p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu 03W tym roku proponujemy Wam jeszcze więcej języków. Jeśli uczycie się francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego lub angielskiego zapraszamy na zajęcia z  wolontariuszami EVS z Fundacji EBU. koordynatorkami  projektu w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr1.

Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p 0122 października był dniem liturgicznego wspomnienia wielkiego papieża Polaka - świętego Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel poświęcony temu świętemu. Hasłem tego spotkania było hasło tegorocznego dnia papieskiego – „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Powiatowy Dzień Papieski

p. I. Kuca włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdp 0118.X.2016 roku w Gimnazjum Miejskim nr.2 im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie konkursu ,,Iskry Miłosierdzia” , który został zorganizowany z okazji  IX Powiatowego Dnia Papieskiego. Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w tym projekcie zdobyli wyróżnienie. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Spotkanie uświetnił występ dzieci ze szkoły w Ignacowie. Na zakończenie poczęstowano nas papieskimi kremówkami.

Zabawy z „Motylkami”

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

andrzejki 0126.11.16 r. klasa VD zorganizowała wieczorek wróżb andrzejkowych dla grupy przedszkolnej „Motylki”. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, panią Moniką, chętnie brały udział w zabawach. Największą popularnością cieszyła się konkurencja łowienia jabłek ustami z miski wypełnionej wodą.

Powrót Ebu

p. L. Leszczyńska, foto: Dominika Wierzbicka (absolwentka SP2 :>) włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ebu 02To już kolejna edycja warsztatów językowych z wolontariuszami fundacji „Ebu”. W tym roku szkolnym uczniowie wraz z obcokrajowcami realizują program opracowany przez p. Małgorzatę Dubinę i Lidię Wieczorek pt.:  „We play, we speak, we learn”, który ma na celu, poprzez zabawę, zachęcić uczniów do używania języka angielskiego oraz do poznawania innych kultur.

Kochają Misia

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

zmis 0624 października w naszej szkole tradycyjnie już odbyła się uroczystość Urodzin Książkowego Misia. Ulubione misie książek dzieciństwa jedenasty już raz skupiły wszystkich, angażujących się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Warzywna uciecha

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wuW październiku trochę popsuła się pogoda. Uczniowie klasy II c, by nie zachorować, postanowili wykonać zdrowe sałatki. Wiedzą już, jak należy się właściwie odżywiać. Znają wartość odżywczą warzyw oraz owoców, toteż i witaminowe dzieła okazały się  niezwykle kuszące i pachnące. W trakcie zajęć musieli także zachęcić do skosztowania swoich sałatek i koniecznie opowiedzieć, jaką moc mają warzywa i owoce tam się znajdujące. Smakowite odżywcze potrawy zanieśli potem do domu i poczęstowali nimi rodziców.

Książka - Podaj dalej!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

podajW związku z ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się akcja Samorządu Uczniowskiego „Książka – podaj dalej”, zmienia ona swoją formułę. Od teraz akcja będzie trwała przez cały rok szkolny. Zachęcamy uczniów do zostawiania książek, którymi chcieliby podzielić się z innymi w sali 203. Wszystkich zainteresowanych przeczytaniem książek przyniesionych przez Waszych kolegów, zapraszamy do zaglądania do specjalnie oznaczonego pudełka w tej sali w czasie przerw. Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie książki będą dla Was bardziej dostępne, wymiana łatwiejsza i przeczytacie jeszcze więcej ciekawych lektur. Zapraszamy do udziału!

Klasa IV A dziękuje Powstańcom

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

p1p2Powstanie Warszawskie było jednym z największych bohaterskich zrywów w historii Polski. Aby podziękować i uhonorować jego uczestników oraz docenić ich poświęcenie, uczniowie klasy IV A wzięli udział w akcji  „Kartka do Powstańca”.

Wiem, że zdrowo jem!

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

sliwkaW październiku ruszyła nowa akcja Samorządu Uczniowskiego promująca zdrowe odżywianie „Wiem, że zdrowo jem!”. Co miesiąc na tablicy Samorządu klas IV-VI będą pojawiały się informacje nt. pysznych warzyw i owoców oraz propozycje zdrowych przekąsek z ich wykorzystaniem. Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do wypróbowania ich w domu. W październiku polecamy śliwki.

Konkurs "Rozpoznaj swojego nauczyciela"

p. L. Leszczyńska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Drodzy Uczniowie! W gablocie Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 będą umieszczane zdjęcia Waszych nauczycieli z czasów, gdy byli dziećmi. Waszym zadaniem będzie rozpoznanie danego pedagoga. Rozwiązania zagadek należy zgłaszać do opiekunów SU klas 4-6. Kto pierwszy ten lepszy:> Życzymy udanej zabawy i spostrzegawczości :>

Pociąg do matematyki

p. A. Mizgier włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pdmpdm21 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim odbył się Miński Festiwal 'Pociąg do Matematyki'. Uczniowie naszej szkoły również mieli okazję podróżować tym pociągiem i zatrzymywać się na stacjach. Doświadczali jak uczenie się matematyki może stać się emocjonującą przygodą oraz angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Największym zainteresowaniem cieszyła się 5. Stacja: Matematyka z iPadem. Popatrzcie na zdjęcia.

Wycieczka 5b

tekst Maja Pietrzak kl.5b zdjęcia Magda Rogucka kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wyc2wyc1Dnia 30 września 2016r.byliśmy wraz z wych.M.Dubiną na wycieczce w Warszawie. Odwiedziliśmy Dom Spotkań z Historią , gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat tolerancji. Każdy z nas zrobił empatyczne okulary przez, które mógł lepiej dostrzec i zrozumieć emocje towarzyszące w życiu każdemu człowiekowi. Spacerowaliśmy również po Warszawie. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza .Zwiedziliśmy także Muzeum Geologiczne ,gdzie poznaliśmy historię życia na Ziemi oraz ogromną ilość eksponatów pochodzących z różnych jej  okresów. Było naukowo i wesoło.

Europejski Dzień Języków Obcych

Joanna Grabarczyk kl.5b włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

apelW dniu 26 września 2016r. odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Wystąpiły klasy 5b - wych.M.Dubina,5d -wych.L.Leszczyńska -Wieczorek, 2c- wych .T.Romaszuk. Wszyscy na chwilę przemieniliśmy się w studentów Uniwersytetu Językowego. W tym uniwersytecie śpiewaliśmy, uczyliśmy się i dawaliśmy rady na temat metod i technik uczenia się języków obcych. Było wesoło i śmiesznie. Mamy nadzieję ,że uczniowie naszej społeczności wykorzystają te metody w praktyce.

Taniec i dobre maniery

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

dm1dm2We wrześniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz tańca „Zatańcz z klasą...” W trakcie występu mogli posmakować wielu tańców, wypróbować kroki, po swojemu potańczyć oraz przypomnieć sobie dobre maniery. Wszystko na wesoło i  przy współczesnej, porywającej muzyce.

Wycieczka do Janowa

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

bl 0621 września uczniowie klasy II c wybrali się do  23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Poznać historię w sali tradycji,  „spadochroniarnię”, czyli miejsce, gdzie przygotowuje się spadochrony, stację mereologiczną, hangary z samolotami, ptaszarnię  oraz  specjalistyczną straż pożarną pomagali St. chorąży Sitkowski Dariusz, St. chorąży Rokicki Grzegorz oraz st. chorąży sztabowy Tomasz Gackowski. Wycieczkę zorganizowali rodzice Michała Kalinowskiego oraz Julka Kalinowskiego.

Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

samNa początku września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego swoją działalność inaugurował Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Podczas pierwszego zebrania swoją chęć pracy w Radzie SU zgłosili liczni kandydaci, a właściwie kandydatki ponieważ w tym roku były to wyłącznie dziewczęta: Julia Płochocka, Kinga Nowak, Wiktoria Chorążewicz, Michalina Ciechańska, Barbara Podlaska i Magdalena Fiertek.

Działki warzywne pełne tajemnic

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wnd 01Od klasy pierwszej uczniowie klasy II c są badaczami przyrody i należą do Klubu Profesora Biedronki. Profesor- postać z książki Marii Kownackiej, wie o przyrodzie bardzo dużo, lubi obserwować rośliny i zjawiska przyrodnicze, gromadzi ciekawe okazy, fotografuje i robi notatki.