ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Lucji Otylii Jutro : Alfreda Izydora

Rok szkolny 2016/2017 za nami!

p. R. Miszczak włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kr 0922 czerwca dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas IV-VI, którzy będą kontynuować naukę w naszej szkole, rodzice spotkali się na uroczystym apelu, w czasie którego dokonaliśmy podsumowania minionego roku szkolnego. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy przez dziesięć miesięcy ciężko pracowali i zasłużyli na wyróżnienie.
Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody, dyrektor szkoły – pan Sławomir Domański - podsumował miniony rok, podziękował uczniom za sukcesy naukowe, sportowe, bo to oni są wizytówką naszej szkoły i najlepszym dowodem, że warto się u nas uczyć!

Wakacje nadeszły

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wakacje 01W czwartek 22 czerwca odbył się apel podsumowujący roczną pracę uczniów klas młodszych. Takie spotkanie weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się hymnem naszego kraju (akompaniament p. Aneta Senktas) oraz wierszem o naszej ojczyźnie. Potem w świetle fleszy aparatów fotograficznych oraz kamer uczniowie prezentowali wiersze o lecie, które już właśnie nadeszło. Dyrektor szkoły Sławomir Domański przekonywał uczniów, że zasłużyli na wakacje, przypominał, by były bezpieczne i  dziękował za bardzo dobrą naukę oraz wzorowe zachowanie.

Akademia Pana Kleksa

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kleks 0121czerwca uczniowie klasy III d, podopieczni Agnieszki Skalskiej przygotowali dla swoich szkolnych kolegów oraz koleżanek wesołą niespodziankę. Motywem spotkania była Akademia Pana Kleksa, wiersze Jana Brzechwy oraz rytmiczne piosenki. Wszystkim bardzo podobał się występ, oryginalne stroje, toteż nie dziwi, że wszyscy poddali się „filmowemu” nastrojowi i pomagali aktorom śpiewać.

Gwiazdki z klasy II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

2c 02Na początku czerwca uczniowie klasy II c, wspólnie z najbliższymi świętowali Dzień Rodziny. W trakcie spotkania  wystawili przedstawienie "Tuwim na wesoło", śpiewali oraz grali na instrumentach perkusyjnych. Pokazali wszystkie swoje talenty, których w trakcie roku szkolnego  „nie zakopywali” ale pielęgnowali. Wręczyli swoim najbliższym podarki. Rodzice z okazji Dnia Dziecka także przygotowali niespodzianki. Słodki poczęstunek oraz zdjęcie gwiazd zwieńczyło rodzinne spotkanie.

Tajemnice rzeki Wisły w klasie II c

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wisla6 czerwca w klasie II c odbyła się lekcja otwarta dla rodziców "Tajemnice rzeki Wisły". Uczniowie rozmawiali na temat polskiej rzeki, po uprzednim wysłuchaniu wiersza "Wisła". Poznawali biegi Wisły, jej znaczenie w historii Polski, jej dopływy. Samodzielnie tworzyli mapę naszego kraju, zaznaczali miasta oraz inne rzeki, rozwiązywali zagadki. W trakcie zajęć wykazali się bogatą wiedzą na temat naszego kraju.

Pasje dla Europy

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

de 01W obchodach Święta Europy uczniowie szkoły ujęli znajomością polskich legend, śpiewaczym i teatralnym zacięciem, różnorodną wiedzą na temat Unii Europejskiej, kolorytem prezentacji, patriotyzmem ale też poczuciem dumy, że od wielu już lat w budowę Europy wplatamy swoją polską cząstkę.

Wycieczka do Warszawy klas II c oraz II d

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wawa 0719 maja uczniowie klas II c i II d wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Na początek oglądały Belweder, pomnika Józefa Piłsudskiego oraz wspaniałe auto, którym podróżował. Nie przestraszyły się deszczu i gradu i z nadzieją wybrały się na poznawanie. Kwitły tulipany, więc było co podziwiać. Podobał im się pałac na wyspie- rezydencja króla Polski Stanisława Augusta.

Entliczek Pentliczek

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

ep1ep220 kwietnia uczniowie klasy II c wybrali się z niespodzianką do sześciolatków z klasy O a.  Było to wspólne czytanie, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", wiersza Jana Brzechwy „Entliczek Pentliczek”.  Starsi uczniowie zachęcali do zdrowego, pełnego witamin odżywiania oraz do spędzania czasu wolnego z książką. Na koniec wszyscy uczniowie zilustrowali wiersz.

Pelargonie już rosną

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pelargonieUczniowie klasy II c zasadzili pelargonie. Podczas zajęć omawiali budowę tych roślin, przypominali sobie jak  się nimi opiekować oraz nauczyli się jak te rośliny rozmnażać. Potem każdy z nich ze starej rośliny pobierał nowy fragment i sadził do ziemi. Jak się później okazało, podlewanie i właściwa opieka opłaciły się. Nowe rośliny mają już nawet kwiaty.

Pokaz rycerski

p. T. Romaszuk włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

pokaz 0119 kwietnia uczniowie szkoły obejrzeli pokaz rycerski „W grodzie Mieszka". Młodsi mogli poznać rycerskie życie, ubrać się w rycerską zbroję, brać udział w ceremonii postrzyżyn. Dla tych starszych była to powtórka z historii, która dla wszystkich okazała się być pasjonująca i ciekawa.

IV A w Izbie Regionalnej

p. K. Abramowska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

izbaDnia 10.05.2017 r. klasa IV a  uczestniczyła w zajęciach w Izbie Regionalnej. Pani Agnieszka Skalska przygotowała dla nas niezwykle ciekawą lekcję dotyczącą historii Mińska Mazowieckiego. Poznaliśmy historię powstania miasta, wiele ciekawostek na jego temat oraz obejrzeliśmy dawne zdjęcia. Porównaliśmy też życie współczesnych nastolatków z życiem naszych rówieśników sprzed setek lat. Bardzo chętnie wrócimy do Izby w przyszłym roku szkolnym.

Wycieczka w góry

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

wgory 01Dnia 31 maja 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Poronina. Wspólnie z nami podróżowała klasa 6g oraz niektóre osoby z 6d. Z Mińska Mazowieckiego wyjechaliśmy o godzinie 4:50, jechaliśmy około 6 godzin.
Najpierw udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na miejscu czekała już nasza przewodniczka, która miała nam przewodniczyć. Zobaczyliśmy słynną Maczugę Herkulesa oraz Zamek na Pieskowej Skale.

Turniejowe zmagania

p. B. Araźna włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Tradycją naszej szkoły stało się, że wiosną wszystkie klasy szóste gromadzą się na sali gimnastycznej, aby spróbować swoich sił w Turnieju wiedzy i umiejętności polonistycznych. W tym roku szkolnym konkurs odbył się 14 czerwca  2017 roku. Była to już trzynasta edycja Turnieju, w którym mogliśmy zobaczyć zmagania młodych polonistów.

Festiwal w Dąbrówce

p. M. Dubina włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

festiwal 17Dnia 9 VI 2017r. odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w  Mińsku Mazowieckim XIII Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Organizatorem festiwalu byli nauczyciele języków obcych  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim :Małgorzata Dubina, Lidia Leszczyńska - Wieczorek, Karolina Abramowska ,Urszula Sitnicka. Honorowy patronat objął Burmistrz Miast Pan Marcin Jakubowski.

Teatr Kryształki - podsumowanie

p. M. Kluska-Szczygielska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

Podsumowanie działalności rok szkolny2016/2017

W mijającym roku szkolnym w Teatrze Kryształki działały trzy grupy. Grupa młodsza / klasy IV-V/, grupa starsza / klasy VI / i „ABSOLWENCI” /gimnazja+licea/. Program pracy zakładał:

 

Wizyta 1a w Straży Pożarnej

p. H. Bartnicka włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

straz 0124 maja klasa IA zwiedziła siedzibę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Strażacy serdecznie przywitali naszą grupę. Oprowadzili nas po swojej jednostce. Zaprowadzili do pokoju, w którym Dyżurny Strażak odbiera zgłoszenia o pożarach czy wypadkach. Zaprezentowali  nam pojazdy oraz specjalistyczny sprzęt, którym posługują się podczas codziennej pracy.

VIG nocą w szkole

Weronika Wojtas, klasa VIg, op. p. K. Szubińska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

6g 04Piątek, 19 maja 2017 r. był wyjątkowym dniem dla  uczniów  klasy VIg, ponieważ wzięliśmy udział w ekscytującym wydarzeniu, jakim było nocowanie w szkole. Atrakcji podczas tej nocy było co nie miara!

Konkurs diecezjalny

p. M. Zagórska włącz . Opublikowano w Aktualności 2016/17

kd 01kd 02W piątek 12 maja 2017 roku w  auli kurialnej Kurii Warszawsko-Praskiej o godz. 11.00 zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych uczniów w konkursie diecezjalnym dla szkół podstawowych - „1/185 - tajemnicze znaki Boga w mojej parafii”. Po uroczystości w ramach niespodzianki uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na film „Dzieciak rządzi”.