ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Janusza Konrada Jutro : Marka Cecylii

pozegnanie

VIG nocą w szkole

6g 04Piątek, 19 maja 2017 r. był wyjątkowym dniem dla  uczniów  klasy VIg, ponieważ wzięliśmy udział w ekscytującym wydarzeniu, jakim było nocowanie w szkole. Atrakcji podczas tej nocy było co nie miara!

Punktualnie o 19, stawiliśmy się z bagażami przed wychowawczynią panią Katarzyną Szubińską i po rozlokowaniu  w sali gimnastycznej, udaliśmy się przed szkołę, gdzie na śmiałków czekali  członkowie   klubu motocyklowego.   Tata naszej koleżanki     pan Piotr   Kołak  zorganizował  nam niezapomnianą przejażdżkę motocyklami po ulicach miasta i okolic. Na ostudzenie emocji  czekało nas spotkanie z ekipą Ochotniczej Straży Pożarnej  naszego miasta.
Największe zainteresowanie wzbudziły węże gaśnicze oraz sposób ich wykorzystania w akcji. Niczym na filmie sensacyjnym mieliśmy okazję ( choć bez użycia wody) wypróbować ich działanie. Okazało się, że jest to naprawdę ciężki sprzęt ,wymagający użycia sporej siły.  Dużą atrakcję stanowiły możliwość zwiedzenia wnętrza wozu strażackiego oraz przymierzenia ekwipunku strażaka- kombinezonu, hełmu i aparatu powietrznego.
Po zjedzeniu pysznej pizzy, kiedy zrobiło się już ciemno, rozpoczęliśmy emocjonującą zabawę w podchody. Z determinacją i pasją Sherlocka Holmesa wykorzystaliśmy swoje detektywistyczne umiejętności, tropiąc uciekających kolegów. Niestrudzenie wykonywaliśmy  też wszystkie zadania ,na jakie natrafiliśmy w odnalezionych  kopertach.  Łatwo nie było, ale w końcu się odnaleźliśmy!
Lekko zmęczeni, ale nadal podekscytowani wróciliśmy do szkoły. Mimo późnej godziny nikomu nie chciało się spać. Rozmowy i śmiechy nie cichły prawie do rana.
To była niezapomniana noc, czekamy na następną.