ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Program SKS

sks 02Nasza szkoła realizuje  Program „Szkolny Klub Sportowy”, którego inicjatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Program ten jest skierowany do uczniów szkoły bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.


W ramach programu są realizowane zajęcia sportowe w wymiarze dwóch godzin 60 minutowych w tygodniu. W szkole zorganizowane są dwie grupy. Jedna dla dziewcząt, druga dla chłopców. Zajęcia w grupie dziewcząt prowadzi pani Beata Szymkowiak w poniedziałek w godz. 7.50- 8.50 i w czwartek w godz. 16.30- 17.30. W grupie chłopców zajęcia odbywają się z panem Dariuszem Kawką w poniedziałek w godz.14.50- 15.50 i w piątek w godz. 9.40- 10.40. W programie zajęć są gry i zabawy ruchowe kształtujące szybkość, zwinność, wytrzymałość, skoczność. Uczniowie uczą się gry w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę, piłkę siatkową, unihokej, ringo i badminton. Dziewczęta poznają ćwiczenia gimnastyczne.