ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Janusza Konrada Jutro : Marka Cecylii

pozegnanie

Czytam sobie - konkurs

czs 0211 maja odbyła się główna część konkursowa 3. edycji akcji czytelniczej dla pierwszoklasistów „Czytam sobie”. Trzyosobowe drużyny z klas 1A i 1B walczyły o zwycięstwo. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tytułów książek z serii „Czytam sobie” oraz poziomów ich trudności, wiedzą na temat bohaterów i wątków, umiejętnością głoskowania, sylabizowania, a także rozpoznawania ilustracji i cytatów. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca.

Pierwszoklasiści nie zawiedli i wykazali się bardzo wysokim poziomem przygotowania. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że runda podstawowych pytań nie wyłoniła zwycięzcy. O ostatecznym wyniku zadecydowała dogrywka, w której lepsza okazała się klasa 1A. Należy jednak podkreślić, że oba zespoły świetnie poradziły sobie z bardzo trudnym zadaniem opanowania ponad trzydziestu książeczek, dlatego już w dniu konkursu w dowód uznania otrzymały zakładki do książek, tematycznie związane z akcją. Dyrekcja szkoły z radością przyglądała się czytelniczym zmaganiom pierwszoklasistów i była pełna podziwu dla wiedzy młodych czytelników. Konkursowiczów świetnie dopingowali ich klasowi koledzy i koleżanki oraz uczniowie klasy 4A.
Wszystkim konkursowiczom dziękujemy za wspaniałą rozgrywkę, a zwycięzcom gratulujemy. Już wkrótce podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród.