ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Czytam sobie

1a1bW marcu rozpoczęliśmy 3. edycję akcji czytelniczej dla pierwszoklasistów „Czytam sobie”. Zorganizowaliśmy wtedy spotkania z klasami 1A i 1B, na których zostały omówione zasady konkursu oraz zaprezentowane książeczki z serii „Czytam sobie”, które są podstawą omawianej akcji.


W tym roku postanowiliśmy zaangażować do niej wszystkich uczniów z klas pierwszych. Z myślą o nich zorganizowaliśmy dodatkowe spotkania konkursowe, na których wszyscy uczniowie mogli wykazać się znajomością przeczytanych pozycji. Ci, którzy podjęli ten trud, otrzymali drobne upominki związane z akcją: zakładki, zawieszki, kolorowanki, naklejki. Spotkania te zbiegły się w czasie z największym świętem czytelników obchodzonym na całym świecie 23 kwietnia, czyli Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Były one też okazją dla uczestników głównego konkursu, który odbędzie się 11 maja, do zapoznania się z poziomem trudności pytań.