ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Bezcenna woda

woda 0212 kwietnia uczniowie klasy Ia uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących oszczędnego gospodarowania wodą oraz  właściwego korzystania z urządzeń sanitarnych. Zajęcia w szkole poprowadził przedstawiciel PWiK Sp. z o.o. w  Mińsku Mazowieckim -  pan Piotr Walewski.


Podczas multimedialnej prezentacji dzieci zapoznały się z zasadami  rozsądnego korzystania z wody, usłyszały ciekawostki  dotyczące zużycia wody w wyniku różnych działań człowieka np. podczas prania odzieży, kąpieli, zmywania naczyń, produkcji pieczywa czy produkcji samochodu osobowego.  Szczególna uwaga została też zwrócona na to, czego nie należy wrzucać do kanalizacji sanitarnej.
Prowadzący zachęcał uczniów do spożywania wody bieżącej. Zapewnił, że woda płynąca z kranów w naszym mieście jest smaczna, bogata w składniki mineralne  i nadaje się  do  bezpośredniego  picia, bez przegotowania.  
Na  koniec zajęć odbył się quiz sprawdzający wiedzę uczniów. Najaktywniejsi  zostali nagrodzeni firmowymi maskotkami.