Dzisiaj : Aurelii Ladyslawa Jutro : Justyny Cypriana

Booktalking

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w 3. edycji konkursu „Booktalking, czyli opowiadamy o książce”, tym razem w nieco zmienionej formie.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.

Cele konkursu:
•    popularyzacja czytelnictwa;
•    doskonalenie umiejętności językowych;
•    zmierzenie się ze sztuką autoprezentacji;
•    rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną;

Zadanie uczestnika konkursu:
•    przygotowanie prezentacji książki metodą booktalkingu w formie filmiku;
•    wybór literatury dowolny;
•    filmik nie może przekroczyć 3 minut;

Kryteria oceniania:
•    oryginalność pomysłu;
•    poziom przygotowania filmu (jakość nagrania, przygotowanie ewentualnych rekwizytów, scenerii, sposób prezentacji, dobór słownictwa, przekazanie emocji);

Termin:
•    prace nagrane na płytę lub pendriva (w celu skopiowania) należy przynieść do biblioteki do 18 kwietnia 2017 r.

Do wygrania ciekawe nagrody!!!
Szczegóły na temat konkursu znajdują się w gablocie bibliotecznej oraz na drzwiach wejściowych do biblioteki.
Zapraszamy!