ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Janusza Konrada Jutro : Marka Cecylii

pozegnanie

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

konkurs1konkurs2W październiku, jak co roku, obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych. Od kilku lat właśnie w tym czasie odbywa się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym swoje umiejętności czytelnicze prezentują uczniowie drugich i trzecich klas. W Roku Henryka Sienkiewicza oprócz prezentacji przygotowanych wcześniej fragmentów, konkursowicze musieli przeczytać wylosowane teksty tego właśnie autora.


urodzinyWybór pisarza nie był przypadkowy również z tego powodu, że laureaci pierwszych miejsc z obydwu poziomów nauczania będą reprezentować naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Prozy Henryka Sienkiewicza organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim.
Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów konkursu:
klasy II
I miejsce – Michał Kalinowski, klasa II c
II miejsce – Kacper Dominowski, klasa II a; Szymon Krzyżanowski, klasa II f
III miejsce – Maciej Bogdański, klasa II e; Dominika Wrona, klasa II g
klasy III
I miejsce – Zofia Szymańska, klasa III b
II miejsce – Helena Kulma, klasa III b; Karolina Łokietek, klasa III a
III miejsce – Agata Gumowska, klasa III f; Hubert Sobociński, klasa III g
Wyróżnienie: Igor Fabisiak, klasa III e
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych to również okazja do zabawy z książką. Akcja „Zgadnij, skąd pochodzę” polegająca na odgadywaniu tytułów książek na podstawie ich fragmentów zyskała szerokie grono wielbicieli. W tym roku już po raz drugi zachęcaliśmy uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy w tym zakresie. Czytelnicy nie zawiedli. Niemal wszystkie zagadki zostały odgadnięte. Na najbystrzejszych i najszybszych czekały drobne upominki. Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.
Podczas uroczystości „Urodziny Książkowego Misia” nauczyciel bibliotekarz zaprezentował uczniom wybrane ze zbiorów biblioteki szkolonej książki, których bohaterami są misie.