ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Lucji Otylii Jutro : Alfreda Izydora

Pamiętają o bohaterach

pam1pam2Uczniowie klasy II c co roku pamiętają o  bohaterach. W połowie września, przy pomniku Szarych Szeregów wraz z wychowawczynią uczcili rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tym razem poznali bliżej historię Janka Paruzela- łącznika sztabu komendy Szarych Szeregów.
Przypomnieli sobie także historię Powstania Warszawskiego. Znicze, opowieści wychowawcy oraz czytanie tabliczek z imionami czy pseudonimami ułożyły się w pamięć o szaroszeregowcach. Szare Szeregi to kryptonim konspiracyjny ZHP, najstarszej i największej organizacji harcerskiej w Polsce. Szaroszeregowcy zawsze stawali z ochotą w ojczyzny potrzebie, chwytali za broń i brali udział we wszystkich możliwych pojedynkach oraz starciach. Drugoklasiści z uwagą słuchali informacji o szaroszeregowcach, uczestnikach Powstania Warszawskiego i żołnierzach AK.