ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Lucji Otylii Jutro : Alfreda Izydora

Powitanie nowego roku

pr 01Radośnie witano  w naszej szkole nowy rok szkolny. Uroczystość tradycyjnie już połączono ze ślubowaniem dwóch klas pierwszych.
Pierwszaków, uczniów, grono pedagogiczne, licznych gości oraz rodziców przywitał dyrektor Sławomir Domański. Przypominał jak piękną placówką jest miejsce, do którego przyszli i zachęcał do korzystania z wszelkich propozycji, niegdyś Dobrawy, a od 1 września Zespołu Szkolno - Przedszkolnego.

Wspaniała baza sportowa, pracownie, osiągnięcia taneczne, teatralne, gimnastyczne i sportowe oraz bajeczne spektrum kół zainteresowań, to ogromny dorobek i atuty tej prawie już stuletniej placówki. Dyrektor zachęcał, szczególnie tych najmłodszych, do rozwijania właśnie tu swych uzdolnień oraz pasji. Życzył dzieciom dobrych wyników w nauce, a rodzicom i nauczycielom owocnej współpracy.

Po życzeniach przyszedł czas na najważniejszych aktorów. Najmłodsi poprosili dyrektora o przyjęcie w poczet uczniów szkoły. Oczywiście wpierw zostali poddani próbie, z której wyszli zwycięsko. Podczas uroczystości nie zabrakło piosenki „Dostał Jacek elementarz”, którą co roku z sentymentem śpiewają nie tylko dzieci.

W uroczystym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych przyrzekali potem, że będą się dobrze uczyć, wszystkich szanować i kochać ojczyznę. Był także hymn szkoły, sesja zdjęciowa oraz wielki ołówek, za którego zaczarowanym dotknięciem każdy stawał się pełnowartościowym uczniem. Nowo upieczeni uczniowie Hanny Bartnickiej oraz Małgorzaty Szczygielskiej- Kluski otrzymali na koniec kroniki klas.

Prowadzony przez Anetę Sęktas chór, zespół taneczny „Duet”, kierowany przez Pawła Pasztora oraz gimnastyczki Beaty Szymkowiak rozgrzewały bohaterów uroczystości swymi muzycznymi rytmami. Wystąpienia, pełne wakacyjnych wierszy, piosenek, wspomnień i uśmiechu zaprezentowali tego dnia wychowankowie  Mirosławy Dziugieł, Bogumiły Perzanowskiej, Elżbiety Dąbrowskiej, Beaty Araźnej, Lidii Leszczyńskiej-Wieczorek. Barwne ozdoby, będące dziełem plastyczki Marzeny Kozak podsycały tylko ten letni czas.

Występy zespołów i radosne spotkania integracyjne pozwoliły wszystkim poczuć się jedną, teraz powiększoną o grono przedszkolaków, rodziną, do której zawsze chętnie się powraca.