ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Janusza Konrada Jutro : Marka Cecylii

pozegnanie

Dzień Książki dla Dzieci

Na przełomie marca i kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji bibliotekarze przygotowali dla czytelników dwie zabawy czytelnicze – wymyślenie rymowanki zachęcającej do czytania (klasy I-III) i test czytelniczy (klasy IV-VI) sprawdzający zarówno wiedzę, jak i umiejętność zdobywania i korzystania z informacji, w tym wypadku – ze zbiorów biblioteki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór drobnych upominków (11 kwietnia).
Najfajniejsze rymowanki ułożyli: Aleksandra Marchlik, Aleksandra Buczek, Julia Majkowska, Daria Napierała – klasa I f; Gabriela Antonkiewicz, Mateusz Jedliński – klasa I g; Martyna Kucińska – klasa II b, Anna Szylberg – klasa II c, Agata Gumowska, Bartosz Zima – klasa II f; Anna Czernicka, Klaudia Szostak – klasa III a.
Wyniki testu czytelniczego (maksymalna ilość punktów do zdobycia – 13). Nagrodzeni:
1.    Katarzyna Gąsecka, V a (13 pkt.)
2.    Weronika Wojtas, V g (13 pkt.)
3.    Aleksandra Gromek, V g (11 pkt.)
4.    Katarzyna Ludwiniak, V e (10 pkt.)
5.    Aleksandra Komorzycka, VI c (10 pkt.)
6.    Natalia Komorzycka, IV d (10 pkt.)
7.    Anna Pachnik, VI e (9 pkt.)
8.    Aleksandra Małecka, IV a (7 pkt.)
9.    Maja Waszkiewicz, V e (6,5 pkt.)
10.    Mikołaj Jarzyna, V f (6,5 pkt.)
Wyniki testu pokazują, że nasi czytelnicy muszą jeszcze popracować nad umiejętnością korzystania ze zbiorów biblioteki. Każdy uczestnik mógł bez problemu znaleźć w niej wszystkie odpowiedzi, mając nieograniczony dostęp do zbiorów. Musiał jedynie umieć z nich skorzystać, czyli wiedzieć, czego potrzebuje, aby odnaleźć potrzebne informacje!
Życzymy powodzenia następnym razem!