ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Nowości książkowe

2kPierwsze tygodnie po feriach upłynęły pod znakiem kolejnych prezentacji nowości książkowych, które pojawiły się w szkolnej bibliotece. Mogliśmy je zakupić dzięki uczestnictwu szkoły w programie „Książki naszych marzeń”. Tym razem to nauczyciele bibliotekarze odwiedzili uczniów w ich klasach i opowiadali o nowych tytułach.

Przedstawienie oferty biblioteki było atrakcyjne dzięki przygotowanym przez bibliotekarzy prezentacjom multimedialnym dla klas I-III i IV-VI. Nowo zakupione książki to kontynuacje lubianych przez uczniów serii, publikacje, na które wskazali oni w głosowaniach w ubiegłym roku szkolnym oraz propozycje wybrane przez bibliotekę.
3kNowości książkowe zaprezentowaliśmy w kilkunastu klasach. Ta forma promocji czytelnictwa cieszy się wśród uczniów (i nauczycieli) dużym zainteresowaniem i odnosi oczekiwany skutek w postaci licznych odwiedzin w bibliotece i rosnącej liczbie wypożyczeń. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w naszych spotkaniach krótka prezentacja.


Na uczniów klas I-III czekają książki z następujący serii: „Czytam sobie”, „Pierwsze czytanki”, „Zły kocurek”, „Koniki z Szumińskich Łąk”, „Poczytajki pomagajki” (najlepiej do czytania z rodzicami), „Książki dla małych i dużych”, „Klub Kociaków Słodziaków”, „Emilka Piórko”, „Banda Spaghetti”, „Koszmarny Karolek”, „Kacper Niewypał”, „Radek Szkaradek”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Zaopiekuj się mną”, „Opowieści o przyjaźni”. Ponadto przygody Koziołka Matołka, małpki Fiki-Miki, pierwszoklasistki Duni, Mikołajka, Franklina, czarodziejki Lili, smerfów i innych bajkowych postaci. O nowe pozycje powiększył się również zbiór komiksów („Malutki Lisek i Wielki Dzik”, nowe przygody Asteriksa oraz poszukiwanie złota na Alasce z Jonką, Jonkiem i Kleksem). Są też opowiadania o autach, piłce nożnej i wiele innych.
Starszych czytelników zapraszamy do lektury książek z serii: „Dom Tajemnic”, „Matt Hidalf”, „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” (również w wydaniu komiksowym), „Klub siostrzyczek”, „Strażnicy historii”, „Dawid i Larisa”, „Seria niefortunnych zdarzeń”, „Pamiętnik jedynaczki”, „Zwiadowcy”. Poza tym proponujemy inne książki obyczajowe, przygodowe i fantastyczne, które na pewno przypadną do gustu młodym czytelnikom. Kwestia przydziału książek do poszczególnych poziomów jest sprawą umowną, więc zachęcamy do zerknięcia również na pozycje proponowane młodszym koleżankom i kolegom.