ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Nowości ksiązkowe w bibliotece szkolnej

now 01W dniach 07 – 11.12.2015 r. nauczyciele bibliotekarze prezentowali klasom II-III oraz IV-VI nowości książkowe zakupione do biblioteki szkolnej. Osobisty kontakt pozwolił na zorientowanie się w gustach czytelniczych uczniów, którzy żywo reagowali na pozycje, które zaciekawiły ich najbardziej. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w naszych spotkaniach krótkie podsumowanie.

Uczniów klas II i III, ale również pasowanych na czytelnika pierwszoklasistów, na pewno ucieszą bajki powstałe na podstawie filmów: „Merida Waleczna”, „Kopciuszek”, „Król lew” czy „Reksio. Kocie przedszkole i inne opowiadania”. Wielbicieli książek o zwierzętach zapraszamy do lektury takich pozycji, jak: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Marchewiusz Wielki”, „Florian Ogrodnik”, „Psie troski” czy „Zbój. Opowiadania o koniach i konikach”. Poszukiwaczom detektywistycznych przygód polecamy „Wyprawę po skarb” „Akademię detektywów” oraz „Żółtego smoka & Żółtego smoka” , a tym, którzy lubią się bać „Szkołę czarownic”  „Tajemnicze sprawy” i „Wakacje czarownic” (Seria z dreszczykiem Wydawnictwa Bajka). Sympatyków przygód Basi zachęcamy do sięgnięcia po nowe pozycje z serii. Ponadto, dla amatorów książek obrazkowych i komiksów –  „Panna Kreseczka” i seria o bakuganach; dla miłośników bajek i baśni – „Artyści dzieciom. Najpiękniejsze bajki polskich gwiazd” i , „Rosyjskie bajki ludowe”. Polecamy Wam również przepięknie ilustrowaną serię o przygodach niestereotypowej czarownicy: „Czarownica i kot”, „Czarownica i ryba”, „Czarownica i pierniki”.

Uczniowie klas IV-VI również znajdą coś dla siebie. Od lektur łatwych, lekkich i przyjemnych po te rozbudowane, dla prawdziwych miłośników czytania i długich opowieści. Polecamy Wam bardzo przez Was lubiane książki fantastyczne: „Most do Terabithii”, „Dziewczynkę z Szóstego Księżyca”,  „Kroniki Spiderwick” oraz pozycje wydawane w seriach: „PAX”, „Julek i Maja”, „Pięć królestw” czy „Pewnego razu w Nibylandii”. Dla wielbicieli przygód rekomendujemy m.in. książki Zbigniewa Nienackiego o Panu Samochodziku oraz takie pozycje, jak: „Amelia i Kuba / Kuba i Amelia. Nowa szkoła”, „Lilka i spółka”. Znajdziecie u nas również kontynuację losów Ani Shirley. Jeśli lubicie książki osadzone w bajkowym świecie, z pewnością spodoba Wam się „Labirynt Lukrecji”, choć nie będzie to słodka bajka w stylu disneyowskim. Tematykę szeroko pojmowanych uczuć poruszają pozycje „Za minutę pierwsza miłość” i „?… - zapytał czas”. A to nie wszystko!
Nowości czekają na Was w bibliotece. Zapraszamy! Nie macie planów na świąteczną przerwę? Spotkanie z książką na pewno nie będzie czasem straconym.