ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Pasowanie uczniów klasy 1A na czytelników

1a 023 grudnia 2015 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy 1a na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści nie mogli się już doczekać, kiedy będą mogli wypożyczać książki, jednak zanim zostali przyjęci do grona czytelników musieli przejść próbę znajomości bajek oraz zaznajomić się z zasadami korzystania z biblioteki. Dzieci bardzo chętnie odgadywały przygotowane dla nich zagadki i uważnie wysłuchały skarg i  próśb książki.

Obiecały, że będą ją szanować i pozostaną jej przyjaciółmi. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie. Pierwszaki otrzymały karty czytelnika oraz „przypominajkę” o zasadach korzystania z biblioteki do wklejenia do dzienniczka. Na koniec wypożyczyły swoje pierwsze książki i z uśmiechem zapozowały do pamiątkowego zdjęcia.
Nowym czytelnikom życzymy samych miłych wrażeń z obcowania z książką!