ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1 W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzisiaj : Marka Cecylii Jutro : Adeli Klemensa

pozegnanie

Zgadnij, skąd pochodzę?

bookW październiku obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili wśród uczniów akcję „Zgadnij, skąd pochodzę?”. Polegała ona na odgadywaniu tytułów książek na podstawie ich fragmentów. Każdego dnia  na terenie szkoły pojawiały się dwie zagadki, jedna dla klas I-III, druga dla IV-VI.

Cytaty pochodziły z książek będących lekturami szkolnymi oraz z pozycji cieszących się największą popularnością wśród uczniów. Poziom trudności zagadek był różny, od bardzo łatwych do trudniejszych. Młodzi czytelnicy bardzo chętnie wzięli udział w akcji. Z niecierpliwością oczekiwali nowych zagadek i z zapałem szukali odpowiedzi. W nagrodę za prawidłową odpowiedź otrzymywali drobne upominki: smycze, odblaski, długopisy, naklejki, plakaty, zakładki, plany lekcji.